55. INTERNACIONALNI FESTIVAL MESS

PROGRAM 55. INTERNACIONALNOG TEATARSKOG FESTIVALA MESS

 

 

Forbidden Zone Gianmarco Bresadola

ZABRANJENA ZONA

Petak / 2.10.
20.00 / Olimpijska dvorana “Juan Antonio Samaranch” (Zetra)

Subota / 3.10.
19.00 / Olimpijska dvorana “Juan Antonio Samaranch” (Zetra)

Produkcija: Schaubühne Berlin
Režija: Katie MITCHELL
Zemlja: NJEMAČKA

 



Sad Sam Lucky Foto Nada Zgank

SAD SAM LUCKY

Petak / 2.10.
22.00 / Sarajevski ratni teatar – SARTR
Produkcija: Emanat
Koreografija: Matija FERLIN
Zemlja: SLOVENIJA / HRVATSKA


Common Ground Foto Thomas Aurin

COMMON GROUND
Subota / 3.10.
21.00 / Narodno pozorište Sarajevo
Produkcija: Maxim Gorki Theater
Režija: Yael RONEN
Zemlja: NJEMAČKA


Sve Sto Je Potrebno Foto Alfredo Millan Colour

SVE ŠTO TREBA JEDNOJ SJAJNOJ GLUMICI JE SJAJNA
DRAMA I ŽELJA ZA USPJEHOM

Nedjelja / 4.10.
18.00 / Stolarija Narodnog pozorišta

Ponedjeljak / 5.10.
18.00 / Stolarija Narodnog pozorišta

Utorak / 6.10.
18.00 / Stolarija Narodnog pozorišta

Produkcija: Vaca 35 Teatro en Grupo
Režija: Damián CERVANTES
Zemlja: MEKSIKO


Panda Foto Zoran Kulusic

(PRET)POSLJEDNJA PANDA ILI STATIKA

Nedjelja / 4.10.
19.30 / Narodno pozorište Sarajevo
Produkcija: Zagrabačko kazalište mladih
Režija: Saša BOŽIĆ
Zemlja: HRVATSKA


Zivotinjska Farma Foto Velija Hasanbegovic

ŽIVOTINJSKA FARMA

Ponedjeljak / 5.10.
20.00 / Sarajevski ratni teatar – SARTR
Produkcija: Sarajevski ratni teatar
Režija: Dino MUSTAFIĆ
Zemlja: BOSNA I HERCEGOVINA


Rule Foto

RULE™

Utorak / 6.10.
18.00 / Dom Oružanih snaga BiH

Srijeda / 7.10.
15.00 i 18.00 / Dom Oružanih snaga BiH

Produkcija / autorica: Emke IDEMA
Zemlja: NIZOZEMSKA


Time And Spaces Foto

VRIJEME I PROSTORI: MARRABENTA SOLA

Utorak / 6.10.
20.00 / Sarajevski ratni teatar – SARTR
Produkcija: CulturArte
Koreografija: Panaibra Gabriel CANDA
Zemlja: MOZAMBIK


Povratak Foto Dusko Miljanic

POVRATAK

Utorak / 6.10.
22.00 / Kamerni teatar ‘55
Produkcija: CNP Podgorica
Režija: Mirko RADONJIĆ
Zemlja: CRNA GORA


Brasno U Venama Foto Velija Hasanbegovic

BRAŠNO U VENAMA

Srijeda / 7.10.
20.00 / Sarajevski ratni teatar – SARTR
Produkcija: SARTR / Scena MESS
Režija: Boris LIJEŠEVIĆ
Zemlja: BOSNA I HERCEGOVINA


Kad Pomislim Da Cemo Ostariti Philippe Lebruman

KADA POMISLIM DA ĆEMO OSTARITI SKUPA

Četvrtak / 8.10.
19.30 / Narodno pozorište Sarajevo
Produkcija / autori: Les Chiens de Navarre
Zemlja: FRANCUSKA


Zmaj I Princeze

ZMAJ I PRINCEZE

Petak / 9.10.
12.00 / Kamerni teatar ‘55
Produkcija: Lutkarsko kazalište Mostar
Režija: Kyrlakos ARGYROPOULOS / Stanislav STANEV
Zemlja: BOSNA I HERCEGOVINA


Mi Smo Kraljevi Foto Mara Bratos

MI SMO KRALJEVI A NE LJUDI

Petak / 9.10.
19.30 / Narodno pozorište Sarajevo
Produkcija: HNK Zagreb
Režija: Matija FERLIN
Zemlja: HRVATSKA


Tramvaj Zvani Ceznja

TRAMVAJ ZVANI ŽUDNJA

Petak / 9.10.
22.00 / Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo
Produkcija: SARTR / ASU Sarajevo
Režija: Dina MUŠANOVIĆ / Alban UKAJ / Adi HRUSTEMOVIĆ / Staša DUKIĆ
Mentor: Alen MURATOVIĆ
Zemlja: BOSNA I HERCEGOVINA


Ljepotica I Zvijer Foto

LJEPOTICA I ZVIJER

Subota / 10.10.
12.00 / Kamerni teatar ‘55
Produkcija: Pozorište lutaka Mostar
Režija: Todor VALOV
Zemlja: BOSNA I HERCEGOVINA


Our Secrets Foto Csaba Meszaros

NAŠE TAJNE

Subota / 10.10.
19.30 / Narodno pozorište Sarajevo
Produkcija: Pintér Béla És Társulata
Režija: Béla PINTÉR
Zemlja: MAĐARSKA


Odyssey

THE PAPER CINEMA’S ODYSSEY

Subota / 10.10.
22.00 / Sarajevski ratni teatar – SARTR
Produkcija / autori: The Paper Cinema
Zemlja: UJEDINJENO KRALJEVSTVO


Radoznalo Slonce

RADOZNALO SLONČE

Nedjelja / 11.10.
12.00 / Narodno pozorište Sarajevo
Produkcija: Bábkové divadlo Žilina
Režija: Peter PALIK
Zemlja: SLOVAČKA


Sul Punto Foto

4 SOLA: DOLLY / GUT GIFT / ON THE OTHER HAND / SUL PUNTO

Nedjelja / 11.10.
15.00 / Kamerni teatar ‘55
Koreografija: Giorgia NARDIN, Francesca FOSCARINI, Luisa CORTESI, Claudia CATARZI
Zemlja: ITALIJA



Antigona Kristijan Vuckovic

ANTIGONA – 2000 GODINA KASNIJE

Nedjelja / 11.10.
20.00 / Stolarija Narodnog pozorišta
Produkcija: Teatar Ulysses / Scena MESS
Koprodukcija: Narodno pozorište Sarajevo
Režija: Lenka UDOVIČKI
Zemlja: HRVATSKA / BOSNA I HERCEGOVINA

Reprizna igranja:
Ponedjeljak / 12.10.
20.00 / Stolarija Narodnog pozorišta

Utorak / 13.10.
20.00 / Stolarija Narodnog pozorišta

Srijeda / 14.10.
20.00 / Stolarija Narodnog pozorišta

Četvrtak / 15.10.
20.00 / Stolarija Narodnog pozorišta


Zijah Sokolovic 02

MESS OFF

PROMOCIJA KNJIGE
GLUMAC JE… GLUMAC JE… GLUMAC
ZIJAHA SOKOLOVIĆA

Subota / 3.10.
12.00 / Galerija Gabrijel
Pisac: Zijah SOKOLOVIĆ



Glumac Je Glumac Web

MESS OFF

GLUMAC JE… GLUMAC JE… GLUMAC

Nedjelja / 4.10.
22.00 / Kamerni Teatar ’55
Režija: Zijah SOKOLOVIĆ
Zemlja: BOSNA I HERCEGOVINA


Mladen Bicanic

MESS OFF

PROMOCIJA KNJIGE
TRAG U VREMENU MLADENA BIĆANIĆA

Ponedjeljak / 5.10.
13.00 / Galerija Gabrijel / Kamerni Teatar ’55
Pisac: Mladen BIĆANIĆ


Susret

MESS OFF

SUSRET

Četvrtak / 8.10.
22.00 / Kamerni teatar ‘55
Produkcija: SNG Nova Gorica
Režija: Primož BEBLER
Zemlja: SLOVENIJA


Prirucnik Za Djecu

MESS OFF

PROMOCIJA PRIRUČNIKA ZA PREDŠKOLSKE USTANOVE
KAKO UPOZNATI DJECU SA POZORIŠTEM I POZORIŠTE SA DJECOM

Subota / 10.10.
11.00 / Galerija Gabrijel


FZ Workshop 01

FUTURE MESS IYMA WORKSHOP

NA SETU PREDSTAVE ZABRANJENA ZONA / Schaubühne Berlin 
ZA TEATARSKE PROFESIONALCE/KE, STUDENTE/ICE UMJETNIČKIH AKADEMIJA, GOSTE I GOŠĆE FESTIVALA

Subota / 3.10.
16.00 – 17.00 / Olimpijska dvorana “Juan Antonio Samaranch” (Zetra)


Paper Cinema Workshop

FUTURE MESS IYMA WORKSHOP
THE PAPER CINEMA RADIONICA 
ZA TEATARSKE REDITELJE/ICE, GLUMCE/ICE, PERFORMERE/KE, LUTKARE/KE, STUDENTE/ICE GLUME I REŽIJE

Subota / 10.10.
15.00 – 18.00 / Sarajevski ratni teatar – SARTR
(Maksimalan broj učesnika/ica: 25)

Leave a Reply