Program 35. Pozorišnih/kazališnih igara u Jajcu

Selektor ovogodišnjih Pozorišnih/kazališnih igara u Jajcu je Sulejman Bosto, redovni profesor na Filozofskom fakultetu u Sarajevu.

Stručni žiri manifestacije čine Aleksandra Spasojević, Mario Drmać i Nedžad Fejzić, dok će žiri publike sačinjavati Suada Čiva, Josipa, Kulenović, Admir Haseljić, Josipa Bogić i Amer Kulenović. Okrugle stolove Igara voditi doc. dr. Almir Bašović.

Ključ grada Jajca ove godine bit će uručen istaknutoj bh. dramskoj umjetnici Faketi Salihbegović-Avdagić.

Pozorišne/kazališne igre BiH u Jajcu  se održavaju 35 godina i najstariji su teatarski festival u našoj zemlji. Igre su uživale veliki ugled u bivšoj državi, te postale jedan od najznačajnijih teatarskih festivala na ovim prostorima

jajcePROGRAM:

28.05.2016. godine (subota)

18:30 sati – Izložba slika „IZ ATELJEA“ Irfana Hoze (Hol Doma kulture)

19:00 sati – Ceremonija svečanog otvaranja 35. Pozorišnih/Kazališnih igara BiH u Jajcu

19:30 sati – Narodno pozorište Mostar, HOTEL PLAZA, Neila Simona u režiji Admira Glamočaka

29.05.2016. godine (nedjelja)

18:00 sati – Izložba slika PLAVI NOCTURNO Muhibe Hibe Mustafić (Gradska galerija)

19:30 sati – Narodno pozorište Sarajevo, PROSJAČKA OPERA, Kokana Mladenovića i

Kornelie Goli u režiji Kokana Mladenovića

30.05.2016. godine (ponedjeljak)

18:00 sati – Promocija: MASKE DRAMSKOG SUBJEKTA, autora Almira Bašovića

19:30 sati – Hrvatsko narodno kazalište Mostar, VANJA I SONJA I MAŠA I JOŠ JEDAN,

Christophera Duranga u režiji Nine Kleflin

31.05.2016. godine (utorak)

19:30 sati – Scena Mess Sarajevo, WHAT IS EUROPE? – RATNI OBRED, po motivima

eseja Lasla Vegela u režiji Andraša Urbana

22:00 sati – Duodrama: PARTIJA REMIJA, Donalda Lee Coburna u režiji Fakete Salihbegović-

Avdagić i u izvedbi Fakete Salihbegović-Avdagić i Mugdima Avdagića ,  (salon

Doma kulture)

 

01.06.2016. godine (srijeda)

18:00 sati – Portret – Faketa Salihbegović-Avdagić, razgovor vodi Nedžad Fejzić

19:30 sati – Kamerni teatar 55 Sarajevo, NAŠ RAZRED, Tadeusza Slobodzianeka u režiji

Dine Mustafića

02.06.2016. godine (četvrtak)

18:00 sati – Promocija: TRAG U VREMENU, autora Mladena Bićanića

19:30 sati – Sarajevski ratni teatar SARTR Sarajevo, BRAŠNO U VENAMA, Igora Štiksa u

režiji Borisa Liješevića

03.06.2016. godine (petak)

13:00 sati – Dječije pozorište Republike Srpske, PINOKIO, Karla Kolodija u režiji Slavča

Malenova

19:30 sati – Dramska skupina Srednje strukovne škole, PISMO OBOŽAVATELJICE, Emine

Žuna u režiji Josipe Bogić i Amele Kavazbašić

04.06.2016. godine (subota)

18:00 sati – Portret – Mario Drmać, razgovor vodi Marko Misirača

19:30 sati – Narodno pozorište RS Banja Luka, SINOVI UMIRU PRVI, Mate Matišića u

režiji Marka Misirače

05.06.2016. godine (nedjelja)

19:00 sati – Ceremonija svečanog zatvaranja Festivala, dodjela nagrada i priznanja

19:30 sati –  U čast nagrađenih – Altteatar Sarajevo, DAME BIRAJU u režiji Admira Glamočaka

 

(jajce online)

Leave a Reply